Woda – Podstawa naszego życia.

EkoSfera, a więc moja firma została członkiem stowarzyszenia Czysta Woda. Dlaczego jest to dla mnie ważne? Przede wszystkim dlatego, że od jakości wody, którą pijemy zależy jakość naszego życia! Po za tym, w drugiej połowie marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Te dwie okazje są świetnym powodem, aby dzisiejszy post blogowy właśnie wodzie był poświęcony. 

woda

Woda – To my!

Wiedzy o wodzie nigdy dosyć, bo przecież woda to my! A szczególnie w obecnych czasach warto ten temat zgłębiać, bo od jakości wody, jaką pijemy zależy jakość naszego życia! 

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, jakie znaczenie dla naszego zdrowia ma woda? Jak długo jesteśmy w stanie żyć bez wody? Jaki wpływ na nasze zdrowie mają wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które wraz z wodą pitną przedostają się do naszego organizmu, kumulują się w nim i cały czas skutecznie nas podtruwają? Czy zadałaś sobie kiedykolwiek trudu, aby przeczytać ustawę o wodzie pitnej? Jeśli tak, to gratuluję. Jeśli nie, to przeczytaj ją jak najszybciej. Mam nadzieję, że od razu zwrócisz uwagę na ilość i kaliber związków chemicznych, metali ciężkich i toksyn, które co prawda w niewielkich ilościach, ale są ustawowo dopuszczalne w wodzie pitnej. Dlaczego tak się dzieje? Czy daje Ci to do myślenia?

Jak pewnie się domyślasz jest to ściśle związane z coraz większym zanieczyszczeniem naszego środowiska. Bo przecież woda, która wypływa z naszych kranów musi być skądś pozyskiwana! Jak myślisz? Skąd bierze się woda, którą pijesz? No i sprawa zasadnicza. Jaka jest różnica pomiędzy uzdatnianiem wody, a jej oczyszczaniem? 

Czy wiesz, jaką wodę pijesz? Uzdatnianą, czy oczyszczoną? 

Jaka woda?

Jeśli chodzi o zanieczyszczenia w wodzie, to człowiek dokłada do tego swoją cegłę za cegłą. Bo przecież wszystko to, czego na co dzień używamy w kuchni, łazience, wszelkiego rodzaju środki farmakologiczne, środki ochrony roślin itp. ostatecznie do nas wracają wraz z wodą, a my najczęściej nieświadomi niczego spożywamy to wszystko ufając, że jeśli woda jest przeźroczysta i bez zapachu, to jest czysta. 

Czy możemy w takim razie coś zrobić, aby dbając o siebie zadbać jednocześnie o naszą Naturę? 

Oczywiście, że możemy!

Przede wszystkim warto budować swoją świadomość, bo tylko wtedy będziemy doskonale wiedzieli, dlaczego coś robimy i dlaczego czegoś nie robimy. 

Mam dla Ciebie całe mnóstwo naturalnych i ekologicznych rozwiązań dla Twojego zdrowia, urody, domu, ogrodu, itd…

Zapraszam Cię do przejrzenia zakładek na mojej stronie, możesz zacząć od zakładki Eko Porady, oraz Oferta, tu zacznij od filtrów do wody. Wprowadzając proponowane przeze mnie rozwiązania do swojego życia, krok za krokiem coraz bardziej dbasz o siebie, o bliskich, a to wszystko przekłada się na dbałość o środowisko. Bo gdy każdy posprząta przed swoimi drzwiami, to na świecie będzie czysto!

A Matka Natura?

Odetchnie z ulgą!

Odetchnie też Twój organizm i gwarantuję Ci, że poczujesz to szybciej, niż myślisz. Zapraszam, skontaktuj się ze mną, dołącz do grona moich świadomych, szczęśliwych, zadowolonych i coraz bardziej zdrowych klientów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.