Jaką wodę pijesz?

Jaką wodę pijesz? Czy kiedykolwiek się nad tym zastanawiałeś? Czy tak po prostu odkręcasz kran i nawet nie myślisz o tym, co z niego płynie? A przecież od jakości wody, jaką pijemy zależy jakość naszego życia!

Jesteśmy zbudowani z wody w 70%. Wszystkie reakcje w naszych organizmach zachodzą w środowisku wodnym. Woda rozpuszcza pokarmy, w środowisku wodnym odbywa się ich transport, wchłanianie wartości odżywczych, usuwanie produktów przemiany materii. Woda bierze także udział w procesach regulacji temperatury, zwilża też błony śluzowe, stawy, gałki oczne, itd. A bez wody jesteśmy w stanie przeżyć zaledwie kilka dni.

Jaką wodę pijesz? Najlepiej jest, gdy woda, którą pijemy jest czysta i pozbawiona jakichkolwiek domieszek, bakterii i wirusów. Z niewielką zawartością składników mineralnych, z rozpuszczania stykających się z tą wodą skał. Pamiętajmy też, że woda służy nam do nawadniania organizmu i nie traktujmy jej jako źródło minerałów. Składniki odżywcze normalnie zapewniało nam pożywienie, a w dzisiejszych czasach świetnie sprawdzają się tu dobrej jakości nutraceutyki.

Obecnie niestety „woda”, która płynie z naszych kranów, aby mogła spełniać swoje zadania i przede wszystkim nam nie szkodzić, sama musi być oczyszczana!

Dlaczego? Ano dlatego, że żyjemy w zatrutym środowisku. Przemysł chemiczny produkuje coraz więcej coraz bardziej złożonych związków chemicznych.  Ludzie coraz bardziej chorują, w związku z czym zażywają coraz więcej różnorodnych leków. Przemysł rolniczy nie potrafi się już obejść bez nawozów sztucznych i środków ochrony roślin. A produkty spożywcze są wręcz nafaszerowane wszelkiego rodzaju konserwantami, polepszaczami, barwnikami itd. …..

I jak myślisz, co się dzieje z tą całą chemią? Znika w jakiś cudowny sposób?

Otóż nie! To wszystko, wraz ze ściekami, lub deszczem przedostaje się do wód powierzchniowych, rzek  i niestety do nas wraca, bo tak wygląda obieg wody w przyrodzie. A deszczówka? Kiedyś tak chętnie używana do podlewania roślin w ogrodach? Dziś niestety również jest pełna zanieczyszczeń. Bo krople deszczu spadając na ziemię łączą się z cząsteczkami zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu i zanim spadną na ziemię, są już dokładnie tymi zanieczyszczeniami skażone.

Warto wiedzieć, że wody pitnej nie należy dzisiaj oceniać na podstawie jej wyglądu i smaku. Bo większość zawartych w niej związków chemicznych nie posiada ani koloru, ani smaku, ani zapachu. Tak więc może być ona jednocześnie i smaczna i trująca. I na pewno jest zdezynfekowana, najczęściej chlorem, gdyż bakterie chorobotwórcze dają natychmiastowe objawy. A chemia występująca w wodzie? Nie! Związki chemiczne z wody po prostu są magazynowane w naszych organizmach długie lata i dopiero po latach mogą dać o sobie znać.

O tym wszystkim możemy się przekonać porównując ustawy o wodzie. Pierwsza ustawa o wodzie z lat trzydziestych ubiegłego wieku dopuszczała obecność jedynie azotanów i to w niewielkiej ilości. Dlaczego? A to dlatego, że azotany w dużych ilościach są bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia, głównie niemowląt i małych dzieci.

Obowiązująca obecnie ustawa o wodzie pitnej dopuszcza obecność w tej wodzie około 70 związków chemicznych, metali ciężkich i trucizn. Dlaczego? Zastanów się! I wyciągnij wnioski dla siebie!

W takim razie, czy możemy skutecznie oczyścić wodę do spożycia w domu, aby była dla nas zdrowa i bezpieczna? Na szczęście możemy! Idealnie sprawdzają się tu domowe stacje oczyszczania wody. Na ich temat będzie oddzielny artykuł. A jeśli chcesz już sobie poczytać na ten temat, to zapraszam Tutaj.

A o najbardziej ulubionych przez klientów rodzajach filtrów przeczytasz Tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.