Zdrowy styl życia

Zdrowy styl życia, to zdrowie! A Zdrowie. To jedna z podstawowych wartości w naszym życiu. Gdy pytam ludzi, co w ich życiu jest ważne, to najczęściej słyszę: zdrowie! A gdy pytam, co w takim razie robią, aby to zdrowie zachować na długie lata życia, ci ludzie często szczerze się dziwią. bo nie przyszło im do głowy, że cokolwiek w tym obszarze mogą dla siebie zrobić.

Dwa kluczowe słowa, w których można zamknąć ten temat, to profilaktyka i styl życia. Tę odpowiedzialność spokojnie możemy przejąć, aby krok po kroku, świadomie zacząć dbać o te obszary, które się na ten zdrowy styl życia składają. I naprawdę jesteśmy tu w stanie bardzo wiele zdziałać.

No dobrze! Ale co tak naprawdę składa się na ten zdrowy styl życia?

Zdrowy styl życia, to kilka obszarów i każdy z nich wymaga troski, uwagi i działania. Oto one:
Nawadnianie organizmu.

Woda, to my! Bo człowiek dorosły, to 70% wody! Środowisko wodne, to podstawa naszej egzystencji, a odwodnienie organizmu jest problemem, z którym coraz częściej się spotykamy. Bez wody nie ma życia, a odwodniony organizm pracuje w trybie awaryjnym. Dlatego świadome nawadnianie organizmu jest tak ważne. I nie chodzi tu o gaszenie pragnienia! Chodzi o codzienne, systematyczne nawadnianie! A ile wody najlepiej wypić w ciągu dnia? Każdy może sobie to szybko wyliczyć! Najlepiej 30 ml na 1 kg wagi ciała. Aby wyrobić nowy nawyk nawadniania organizmu, warto zainstalować sobie w smartfonie odpowiednią aplikację. Wówczas siłą rzeczy w ciągu doby wypijemy dokładnie tyle wody, ile nasz organizm potrzebuje.

Oczyszczanie organizmu

Jest kolejnym elementem naszej układanki. Jak często oczyszczamy nasz organizm? Codziennie! Dlaczego? Bo przecież codziennie mamy kontakt z toksynami. I jeśli nie sprzątasz w organizmie, to te toksyny gromadzą się w nim i po pewnym czasie ten problem na pewno da o sobie znać! Bo przyjdzie taki czas, że organizm nie poradzi sobie z ich usuwaniem. Dlatego należy mu w tym pomóc. Trzeba wysprzątać limfę, przestrzenie międzykomórkowe, a nasz organizm pięknie się nam za to odwdzięczy swoją nienaganną pracą, da nam też solidną dawkę dobrej energii.

Odżywianie komórkowe

Gdy jesz posiłek, to pamiętaj o swoich komórkach! One też codziennie, dzień po dniu, potrzebują odpowiedniej porcji witamin, minerałów, kwasów tłuszczowych omega3, garbników, itd. …. I naszym zadaniem – jeśli chcemy być zdrowi jest tych wartości odżywczych komórkom dostarczyć. Wybierając pokarm dla komórek zawsze pytaj o jakość, o certyfikaty. To bardzo ważne! Najlepiej, żeby to były produkty naturalne, nutraceutyki i żywność funkcjonalna. Ja szczęśliwie znalazłam świetnie działające, skuteczne i czyste, wysokiej jakości, przebadane, certyfikowane. Pomogły mi, pomogły moim klientom, są warte polecenia!

Antyoksydacja

Codzienna antyoksydacja jest równie niezbędna, jak pozostałe elementy Zdrowego stylu życia. Wolne rodniki dzień po dniu zaśmiecają nasz organizm, a naszym zadaniem jest dzień po dniu pozbywać się ich. Nasza pomoc również w tym zakresie jest absolutnie potrzebna. Dzięki temu zachowamy na długie lata  nie tylko zdrowie, ale też młodość i urodę! A nasz organizm nie dość, że będzie działał sprawnie i ochoczo, to również poradzi sobie z różnymi wyzwaniami, np. z infekcjami, gdyż dzięki temu, że jest świetnie zadbany, odżywiony, zbuduje swoją odporność wznosząc ją na wysoki poziom.

Odżywianie

To wbrew pozorom bardzo wymagający temat. Warto na pewno zastanowić się, co kładziemy na nasz talerz. Przede wszystkim unikajmy żywności przetworzonej, obowiązkowo czytajmy etykiety. Jeśli w składzie produktu znajdziemy tłuszcz palmowy i syrop glukozowo – fruktozowy, to takie produkty zdecydowanie odkładajmy na półkę. Ale czy chcemy, czy nie, to musimy dzień w dzień dostarczać podstawowych wartości odżywczych, czyli białka, tłuszczu i odrobiny węglowodanów. Ten temat z pewnością przybliżę przy innej okazji. Jeśli chodzi o odżywianie, to z pomocą przychodzi nam jak zawsze Natura. Zastanów się, co takiego jadali Twoi przodkowie, zanim choroby tzw. cywilizacyjne na dobre rozpanoszyły się w naszym świecie.

Wysiłek fizyczny

Jest ostatnim elementem naszej układanki. Pamiętajmy, że jesteśmy stworzeni do życia w ruchu i codzienny wysiłek fizyczny jest nam absolutnie potrzebny! I tutaj mamy w czym wybierać. Ważne jest, aby każdy wybrał taką formę ruchu, jaka sprawia mu najwięcej przyjemności i aby raz dziennie porządnie się spocić. Wysiłek fizyczny pozwala naszemu organizmowi dotlenić się, utrzymać sprawność, ruchomość stawów, a z potem pozbywamy się także toksyn. Ruch świetnie poprawia nastrój, daje energię do życia, chce nam się marzyć, planować i osiągać cele.

 

Wszystkie te elementy opisane w tak wielkim skrócie są ze sobą połączone i wszystkie są jednakowo ważne. Wprowadzone i stosowane dzień po dniu sprawią, że z pewnością poprawi się jakość naszego życia.

Bo ludzie zdrowi mają wiele marzeń  Ludzie chorzy – tylko jedno!

Jeżeli chcesz korzystać z produktów Nature’s Sunshine w cenach klubowych zarejestruj się Tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.