Wolne rodniki i antyoksydanty

Wolne rodniki i antyoksydanty to dwa terminy dotyczące zjawisk występujęcych w naszych organizmach. są ze sobą silnie powiązane. Ważne jest, aby pozostawały ze sobą w równowadze.

Wolne rodniki, to szkodliwe cząsteczki, które cały czas, na bieżąco powstają w naszych organizmach. Są one takim produktem ubocznym codziennego życia. Przyspieszają proces starzenia się organizmu na poziomie komórkowym, a ich obecność znacznie zwiększa ryzyko występowania różnych chorób. Wolne rodniki są niczym niszczyciele o wielkiej sile rażenia. Bez problemu mogą uszkadzać występujące w organizmie biocząsteczki – np. białka, tłuszcze. Mogą też uszkadzać DNA komórki, doprowadzając do ich mutacji. Aby zachować higienę życia i prawidłową profilaktykę, konieczne jest usuwanie wolnych rodników z organizmu. Temu właśnie służy antyoksydacja.

Przeciwutleniacze, lub inaczej Antyoksydanty, lub inaczej przeciwutleniacze, to występujące w przyrodzie związki chemiczne, których zadaniem jest neutralizowanie szkodliwego działania wolnych rodników i co ważne, usuwania ich z organizmu. Antyoksydanty chronią też nasze organizmy przed wieloma chorobami, np. miażdżycą, cukrzycą, udarem mózgu, nowotworami, czy chorobą niedokrwienną serca, lub chorobą Alzhaimera.

Antyoksydanty dbają również o równowagę pomiędzy wytwarzaniem przez organizm wolnych rodników, a ich neutralizacją, właśnie przez przeciwutleniacze.

Wolne rodniki i antyoksydanty powinny być w równowadze. Gdy równowaga ta zostaje zaburzona, to wtedy mamy do czynienia ze stresem oksydacyjnym w organizmie.

A stres oksydacyjny, to już taki niebezpieczny stan organizmu, w którym choroby mają świetne warunki do występowania i rozwoju.

Można to porównać do mieszkania, w którym nikt nie sprzątał całymi latami. Oczywiste jest, że w takim mieszkaniu świetnie się mają kurz, pleśnie, grzyby i wszelkiego rodzaju robactwo.

Dlatego antyoksydacja powinna być stałym elementem naszej codzienności.

No dobrze. Ale w takim razie jak można skutecznie i bezpiecznie taką antyoksydację zastosować? Czym to zrobić?

Dawniej, gdy żywność nas żywiła i była świetnej jakości, ludzie nie mieli z tym problemów. Bo przecież przeciwutleniaczy w zdrowych warzywach i owocach było pod dostatkiem! W naszych czasach jest inaczej. Bo im żywność bardziej przetworzona, tym bardziej dla nas szkodliwa.

I tak, jak chcąc zachować zdrowie musimy pamiętać o tym, aby nakarmić komórki nutraceutykami, tak samo musimy pamiętać, aby dostarczyć organizmowi potrzebnej porcji antyoksydantów. Z zewnątrz i codziennie.

W Nature’s Sunshine antyoksydantów mamy całkiem sporo. Jednym z nich jest Grapina i przeciwutleniacze. To cudowny produkt do codziennego stosowania i ja, jak również wielu moich klientów stosujemy go  rzeczywiście dzień po dniu.

Ale grapinę bardziej szczegółowo omówimy sobie w kolejnym artykule. Bo jest tego warta, aby przyjrzeć jej się bliżej.

Jeżeli chcesz korzystać ze słonecznych produktów w cenach klubowych, zarejestruj się Tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.