Uwaga! Pestycydy!

Uwaga! Pestycydy!
Takie tablice ostrzegawcze powinny znajdować się w sklepach spożywczych, na straganach z żywnością, na opakowaniach.

Bo prawda jest taka, że te chemiczne substancje na dobre rozpanoszyły się w dzisiejszym świecie. Okazuje się nawet, że rolnictwo prawdopodobnie przestałoby funkcjonować, gdyby zaprzestano używania tych toksycznych związków chemicznych.

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, co tak naprawdę kryje się pod nazwą pestycydy?

Są to po prostu substancje chemiczne używane do zwalczania bakterii, grzybów, chwastów, wirusów, pleśni, owadów, ślimaków, gryzoni, itd. …….

A przecież my tak lubimy owoce, warzywa, czasem zboża. One są podstawą naszej codziennej diety! Trudno sobie wyobrazić życie bez owoców i warzyw i nawet, jeśli mamy świadomość, że do ich produkcji były stosowane pestycydy, to i tak je spożywamy, bo przecież coś trzeba jeść!

W takim razie watro się zastanowić, w jaki sposób możemy ograniczyć ich spożycie, no i w jaki sposób pomóc organizmowi pozbyć się tych trucizn?

Na pewno warto świadomie wybierać to, co kupujemy. Czy pamiętasz, jak wyglądają jabłka, które w sposób naturalny wyrosły i dojrzały na drzewie? Każde było inne, często matowe, z robakiem w środku. A teraz? Jabłuszka są piękne, jednakowe, błyszczące, jedno piękniejsze od drugiego. Robaka w nich nie uświadczysz! Które wybierzesz? To Ty decydujesz!

Ostatnio kupowałam kapustę i kalafiora. Ucieszyłam się, gdy znalazłam na kapuście ślady po gąsienicy, a kolor kalafiora był daleki od śnieżnobiałego. Pomyślałam, że to taka pierwsza selekcja, bo póki co nie znam innego sposobu dokonywania dobrego wyboru kupowanych produktów.

Następnie wszystko, co kupię, płuczę i moczę w filtrowanej wodzie. Jeśli w ten sposób pozbędę się chociaż części szkodliwej chemii, to i tak jest dobrze! Oczywiście do spożycia używam tylko i wyłącznie wody filtrowanej. Na temat wody wiem bardzo dużo i jest to mój świadomy wybór.

No i oczywiście pamiętam o tym, aby codziennie wspomagać mój organizm i pomóc mu w pozbyciu się tej chemii, która dostała się do niego, bo nie czarujmy się. W 100% nie jestem w stanie się przed nią uchronić.

W tym celu na stałe wprowadziłam do mojej diety produkty, które skutecznie wiążą pestycydy, metale ciężkie i inne szkodliwe związki chemiczne. Loclo i Kelp są bardzo skuteczne w swoim działaniu. Dzięki nim aż miło wykonywać badania kontrolne, bo one za każdym razem pokazują, że organizm jest sprzątany na bieżąco, a po pestycydach i metalach ciężkich nie ma nawet śladu!  Więcej o Loclo przeczytasz Tutaj.

A Ty, jak dbasz o swoje zdrowie? Jakich wyborów dokonujesz codziennie, podczas zakupów? Jeżeli potrzebujesz pomocy – to zapraszam! Chętnie Ci pomogę! Dołącz do grona moich zadowolonych klientów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.