Tarczyca – Zadbaj o nią w zgodzie z naturą.

Tarczyca, to niewielki gruczoł o kształcie przypominającym motyla, zlokalizowany z przodu szyi, pod krtanią. I chociaż jest niewielki, to jego rola dla zdrowia organizmu jest ogromna i nie ma w tym ani cienia przesady!

Narząd ten wydziela do krwi hormony, a to z kolei ma bezpośredni, wręcz niewyobrażalnie wielki wpływ na pracę całego organizmu!

Tarczyca – co z nią?

Jednak z moich obserwacji wynika, że coraz więcej osób cierpi na zaburzenia pracy tego narządu. Coraz częściej problem ten dotyka dzieci. 

Dlaczego tak się dzieje?

Przyczyn jest wiele! 

Przede wszystkim modna kiedyś i bardzo powszechna dieta beztłuszczowa! Sama padłam jej ofiarą! Tak! Miałam obsesję na punkcie tłuszczu! Efekt? Chora tarczyca, wszystkie objawy niedoczynności, oraz sztuczne hormony tarczycy, które miałam zażywać już zawsze!

Musiałam! Bo bez nich nie byłam w stanie funkcjonować! Rozlatywałam się na kawałki!

Jednak poszukiwałam naturalnych rozwiązań, dzięki którym moja tarczyca dojdzie do siebie. Znalazłam! Właśnie mija 6 lat, odkąd w sposób przemyślany i bezpieczny odstawiłam sztuczne hormony. 

Hormony

Efekt? 

Zyskałam zupełnie inną jakość życia! 

Dobre tłuszcze są niezbędne w naszej codziennej diecie! Między innymi dlatego, że wbudowują się w błonę komórkową każdej komórki tworząc płaszcz fosfolipidowy! Ważna więc jest nie tylko jakość tłuszczu, ale także odpowiednia jego ilość! I uwierz mi! Większość moich klientów ma spore niedobory tłuszczu na poziomie komórkowym. Potwierdzają to bezinwazyjne analizy, które wykonuję moim klientom w gabinecie. 

Kolejną przyczyną chorób tarczycy jest korzystanie z butelek plastikowych. Niby wygodnie, ale jednak bardzo niebezpiecznie! Bowiem z plastiku wypłukuje się bisfenol(A), związek chemiczny, który podszywa się pod estrogen i rozregulowuje gospodarkę hormonalną! A przecież różnego rodzaju napoje, również te dla dzieci, dostępne są głównie w plastikowych butelkach! Efekty? Zaburzenia hormonalne w całym organizmie, a przede wszystkim w tarczycy!

Poważnym problemem są także niedobory wartości odżywczych na poziomie komórkowym, w tym także jodu! Warto więc jak najszybciej zająć się swoim organizmem wprowadzając pewne, przemyślane działania. Dzięki temu nasz organizm odżyje, wyreguluje swoją pracę, aby służyć nam utrzymując nas w zdrowiu przez wiele lat. A przecież o to nam chodzi! 

Warto dodać, że wszystkie potrzebne rozwiązania są dostępne na wyciągnięcie ręki! Ukryte są w Naturze! Potrzebna jest jednak pewna wiedza i doświadczenie, dzięki którym można ją zastosować. Skutecznie i w pełni bezpiecznie! 

W związku z tym zapraszam Cię do kontaktu ze mną! Korzystaj z mojej wiedzy i doświadczenia!

Dołącz do grona moich zadowolonych i coraz bardziej zdrowych klientów. Możesz skorzystać z konsultacji online, lub z wizyty w moim gabinecie. Zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.