Sprzątaj ekologicznie

Sprzątaj ekologicznie. Taka myśl zaczyna gościć coraz częściej w głowach wielu osób. Świadomych osób. Bo przecież wystarczy przyjrzeć się z lotu ptaka życiu ludzi na naszej pięknej planecie. Wtedy dostrzeżemy bez problemu pewną tendencję, pewien kierunek, w którym to życie zmierza.

Mam na myśli tutaj tę drugą stronę medalu. Bo z jednej strony żyjemy coraz bardziej wygodnie, coraz bardziej luksusowo. A z drugiej strony bezmyślnie zatruwamy naszą Matkę Ziemię i nie zastanawiamy się zupełnie nad konsekwencjami naszych codziennych wyborów i działań.

Sporo osób stara się świadomie wybierać jak najlepsze produkty spożywcze. Czytamy etykiety, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że produkty spożywcze mają coraz mniej wartości odżywczych, a coraz więcej różnego rodzaju dodatków chemicznych, w postaci polepszaczy, uzdatniaczy, barwników, środków ochrony roślin itp. Zdajemy sobie sprawę, że te wszystkie dodatki chemiczne niepotrzebnie obciążają nasze organizmy utrudniając im właściwą pracę. I z pewnością nie są obojętne dla naszego zdrowia.

Używamy też niestety coraz więcej chemii w naszym codziennym życiu, a czasy, gdy na półkach był tylko jeden rodzaj proszku do prania, jeden płyn do naczyń i do płukania tkanin już dawno odeszły w zapomnienie. Półki sklepowe uginają się wręcz od różnego rodzaju „niezbędnych” produktów chemicznych, które kuszą nas pięknymi zapachami i kolorami.

A czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, co dzieje się z tą całą chemią, gdy już opuści Twój dom? Przecież te związki chemiczne nie znikają! One po prostu przedostają się do Natury! Wsiąkają w ziemię, przedostają się do wody, aby na końcu do nas wrócić. Z wodą, z pokarmem.

Ale większość ludzi w ogóle o tym nie myśli.

Świadome osoby, których na szczęście wciąż przybywa zastanawia się, w jaki sposób może ograniczyć używanie chemii w życiu codziennym, a tym samym zadbać o siebie i o Naturę, tak zwyczajnie, na co dzień.

Na rynku są różnego rodzaju rozwiązania i kto szuka, bez problemu takie znajdzie!

Ja chętnie podzielę się swoimi!  Naturalnymi, bezpiecznymi i w dodatku mającymi korzystny wpływ na nasze zdrowie!

Potrzebujemy płynu uniwersalnego od Nature’s Sunshine, sody oczyszczonej i kilku olejków eterycznych.

Płyn uniwersalny NSP pełen jest enzymów roślinnych, które świetnie sobie radzą z wszelkiego rodzaju zabrudzeniami. Wykonamy z niego świetny płyn do naczyń i do zmywarki. Można dodać do niego kilka kropel olejku miętowego, lub innego, takiego, który lubisz! Taki płyn dodatkowo pielęgnuje skórę, a naczynia nim umyte są czyste i lśniące. I bez pozostałości chemii, którą dostarczałaś sobie przy okazji, wraz z jedzeniem. Więcej o płynie uniwersalnym NSP przeczytasz Tutaj!

W płynie też piorę. Dwie pompki płynu wystarczą w zupełności. Jedynie do prania białych rzeczy dodaję 2 łyżki upieczonej w piekarniku sody.

Myję też w ten sposób okna, podłogi, blaty, dosłownie wszystko! Gdy masz małe dzieci, które bawią się na podłodze, jesteś spokojna, że są bezpieczne. A płyn uniwersalny w okresie wiosenno-jesiennym używam również do spryskiwacza w samochodzie. Działa świetnie.

Fajnie jest wiedzieć, że jest się osobą świadomą i że dokłada się swoją cegiełkę w obszarze ekologii, dbania o Naturę. I oby takich cegiełek Matka Natura otrzymywała jak najwięcej.

Jeżeli chcesz korzystać z naturalnych, ekologicznych produktów w klubowych cenach VIP, zarejestruj się Tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.