Ruszaj się! Czyli jak najlepiej zadbać o nasz układ ruchu?

Układ ruchu u człowieka jest równie doskonały, jak inne układy naszego ciała. Składa się z dwóch elementów. Te elementy, to układ szkieletowy, czyli kości, chrząstki i więzadła, oraz układ mięśniowy, czyli mięśnie i ścięgna, a one wszystkie są tak ze sobą połączone, abyśmy mogli doskonale funkcjonować. 

Podobnie jak pozostałe układy naszego ciała, także układ ruchu potrzebuje specjalnego traktowania. Jeśli go zaniedbamy, to po jakimś czasie z pewnością da o sobie znać upominając się o swoje. 

Ruch to zdrowie

Jesteśmy stworzeni do życia w ruchu! Dawniej ludzie nie mieli z tym problemu, ponieważ w ruchu byli bez przerwy. Wymagały tego warunki życia i chyba nikt nie zastanawiał się nad tym, czy tego ruchu ma wystarczająco dużo, czy też nie. A dzisiaj? U większości osób tryb życia zmienił się na siedzący, a pozycja siedząca niestety nie jest dla nas najlepsza. Przesiadamy się najczęściej zza kierownicy za biurko, a potem na kanapę. Tych kilka kroków, które wykonujemy w ciągu dnia właściwie się nie liczy. 

Więc czy możemy coś z tym zrobić?  

Jak dbać o układ ruchu?

Jasne! Najlepiej, podobnie jak w innych sytuacjach świadomie wyrobić nowe, dobre nawyki! Warto kontrolować pozycję, w jakiej siedzimy przy biurku. Po pewnym czasie wyrobimy w sobie nawyk prawidłowej postawy, dzięki czemu nasz kręgosłup z pewnością odetchnie z ulgą. Warto też pracować w pewnych cyklach. Z pomocą przychodzi tu moja ulubiona technika „Pomodoro”. Pracujemy w cyklach 4 x 25 minut i między cyklami pracy robimy 5-cio minutowe przerwy po to, aby wstać zza biurka, rozruszać się, porozciągać. Po takim dwu godzinnym cyklu pracy robimy sobie dłuższą przerwę, a potem zaczynamy cykl od nowa.

Licz kroki!

Dbajmy też o to, aby w ciągu dnia wykonać odpowiednią ilość kroków, przynajmniej 3-4 tysiące. Tym bardziej, że  obecnie krokomierze mamy w prawie każdym smartphonie. Do tego przyda się podstawowa aktywność fizyczna, tak na co dzień, a kilka razy w tygodniu warto wprowadzić w życie troszkę większą aktywność fizyczną. Świetnie sprawdzą się marsze z kijami, czyli Nordic Walking. O Nordic Walking więcej przeczytasz tutaj.

Zadbaj o dietę

Na słabszą kondycję naszego układu ruchu ma także wpływ dieta, która na przestrzeni lat zmieniła się niemal całkowicie. Dawniej ludzie jedli dokładnie to, co dała Im natura. Pokarm zarówno roślinny jak i zwierzęcy pełen był wartości odżywczych, nie zawierał sztucznych związków chemicznych, bo wtedy ich po prostu nie było! Ludzie nie przejadali się, bo pokarm znakomicie sycił dostarczając równocześnie wszystkich wartości odżywczych komórkom. Czysta woda świetnie nawadniała organizm, doskonale też sprawowała swoje inne funkcje. 

Układ ruchu lubi wodę

A dzisiaj? Dziś jest dokładnie odwrotnie! Wodę, aby nas nie truła musimy oczyszczać i niestety wiele osób tego nie robi, bo po prostu o tym nie myśli. Z pokarmem jest dokładnie tak samo. W związku z tym, aby utrzymać układ ruchu w jak najlepszej formie, musimy zadbać o niego sami! Z pomocą jak zawsze przychodzi nam Matka Natura! Warto, aby produkty, które dostarczamy sobie z zewnątrz były najwyższej jakości, skuteczne w działaniu i całkowicie dla nas bezpieczne. A układ kostny potrzebuje produktów dobranych dokładnie do swoich potrzeb. Wtedy pięknie się regeneruje, aby potem pracować dla nas sprawnie i bez zarzutu. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszam Cię do kontaktu ze mną!>>>KLIKNIJ TUTAJ<<< Wspólnie zadbamy o lepszą jakość Twojego życia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.