Rola wapnia w organizmie.

Wapń jest minerałem, który najobficiej występuje w ciele człowieka. To bardzo ważny budulec zębów i kości i właśnie tu skumulowane jest jego ponad 99%.
Reszta, czyli niecały 1% znajduje się we krwi, mięśniach i przestrzeniach międzykomórkowych.
Rola wapnia w organizmie jest więc kluczowa.

Wpływ wapnia w organizmie

Jego właściwe stężenie odpowiada za prawidłową pracę całego organizmu. 

Wapń jest wytrącany z organizmu codziennie, z moczem, kałem i potem. Straty wapnia powinny być uzupełniane z pożywienia, jednak nie zawsze tak się dzieje. Warto wówczas pomyśleć o właściwej suplementacji.

O jego znaczeniu w sensie biologicznym możesz przeczytać na Wiki –TUTAJ>>>

Suplementacja wapnia

Przy czym warto pamiętać o tym, że wapń aby wchłonął się prawidłowo, potrzebuje towarzystwa witaminy D, a także fosforu i magnezu.
Do tego ważne jest, aby były one w odpowiednich proporcjach. Wtedy mamy pewność, że wapń trafi dokładnie tam, gdzie ma trafić dzięki czemu unikniemy wytrącania się nieprzyswajalnego wapnia np. w postaci kamieni nerkowych. 

Działania wapnia w organizmie

Pierwiastek ten, oprócz funkcji budulcowej dla kości i zębów w naszym organizmie spełnia wiele ról. Wraz z magnezem odpowiada za sprawne funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Wpływa na zachowanie miarowego rytmu serca, bierze udział w procesie krzepnięcia krwi, zapobiega nadciśnieniu tętniczemu.

Prawidłowy poziom wapnia zapobiega skurczom mięśni, a także bezsenności i stanom niepokoju. Bo wapń bardzo mocno wspiera układ nerwowy w jego pracy, przede wszystkim w przewodzeniu bodźców. 

Ma również ogromny wpływ na przepuszczalność błon komórkowych, aktywacji niektórych enzymów i budowie hormonów. Stosujemy go również w leczeniu alergii, łagodzi też ukąszenia owadów. 

Współdziałanie wapna i wit. D w organizmie

Tak jak wcześniej wspomniałam, aby wchłonąć wystarczającą dawkę wapnia nasz organizm potrzebuje witaminę D.

Z moich obserwacji i analizy organizmów moich klientów, większość ludzi posiada niestety niedobory tej witaminy. Witamina D jest witaminą życia! Im mniejszy jej poziom w organizmie, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia ciężkich chorób. Warto więc uzupełniać stale poziom tej witaminy, przy czym pamiętajmy, że jest ona rozpuszczalna w tłuszczach. Ograniczając dobre tłuszcze w diecie możemy sobie zrobić krzywdę. Niestety. 

Najlepsze połączenie wapnia i witaminy D

Czy mogę w takim razie zaproponować dobry produkt, który jest bezpieczny, certyfikowany i skuteczny w działaniu? Tak. Polecam Wapń z witaminą D od Nature’s Sunshine! Dodatkowo z fosforem i magnezem w idealnych proporcjach, tak, aby wszystkie składniki natychmiast znalazły swoje miejsce w organizmie. 

Skuteczność działania jest wręcz niebywała! Wiem, bo przykładem są moi klienci.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy dany produkt jest dla Ciebie, skontaktuj się ze mną:
– za pomocą formularza – o TUTAJ>>>
– lub zostaw komentarz poniżej 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.