Nawadnianie organizmu latem

Nawadnianie organizmu latem, to bardzo ważna sprawa! Lato, upały, życie płynie zupełnie inaczej. Każdy z nas marzy o odrobinie luzu, o wypoczynku i życiu na wolniejszych obrotach. Jest jednak coś, o czym warto pamiętać każdego dnia, szczególnie w upały. Co to takiego? To mądre nawadnianie! Wiemy, że nawadniając się pijemy 30 ml wody na kg wagi ciała. Jak więc powinno wyglądać nawadnianie organizmu, szczególnie  latem?

W upały bardziej się pocimy, często mamy wrażenie, że woda dosłownie nas zalewa! Więc może zastanówmy się nad dobrym nawadnianiem organizmu.

Często jest tak, że o piciu wody przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy czujemy pragnienie. Nasz organizm daje nam znać, że chce wody, bo przecież my, to woda w 70%!

Organizm oczywiście daje nam znać wcześniej, że jest spragniony, ale my często nie potrafimy właściwie odczytać tych sygnałów.

Jesteśmy senni, zmęczeni, spowolnieni? To sygnał, że potrzebna jest nam woda! A my co robimy? Szybko pijemy kawę, żeby oprzytomnieć!

Nie gaśmy pragnienia, lecz nawadniajmy się!

No dobrze, ale co pić? Czy czysta woda jest najlepsza? Przecież wraz z potem pozbywamy się różnych cennych składników, które najlepiej jest na bieżąco uzupełniać.

Nie każdy lubi popijać wodą szczyptę soli. Ja nie lubię! I nigdy się do tego nie przekonam.

Lubię natomiast nasze produkty Nature’s Sunshine, świetnie sprawdzają się również w nawadnianiu organizmu, nie tylko latem.

Solstic – energia z Natury. Ulubiony produkt, świetnie stabilizuje energię, polepsza koncentrację, nie wywołuje rozdrażnienia. Dostarczy nam witamin z grupy B, co jest bardzo ważne, bo organizm tych witamin nie magazynuje, naszą rolą jest zadbanie o to, aby codziennie gościły w naszej diecie. Guarana podniesie sprawność fizyczną i psychiczną, pomoże również przy migrenach. Jest nazywana darem od Boga i eliksirem młodości. Yerba Mate z kolei wspomoże system immunologiczny, rozprawi się z bakteriami i wirusami. Dostarczy nam witaminy i minerały, poprawi krążenie, złagodzi lęk i napięcie psychiczne, poprawi nastrój i koncentrację. Więcej o Solstic przeczytasz Tutaj.

Chlorofil – nasz cud Natury! Dotleni nasze komórki, dostarczy nam światła słonecznego, oczyści, odżywi, zgasi stany zapalne, zdezynfekuje, przywróci właściwe PH. Więcej o chlorofilu przeczytasz Tutaj.

Sok aloesowy – zadba o jelita i cały układ trawienny, pomoże w produkcji kolagenu, dostarczy wartości odżywczych, zadba również o nerki przeczyszczając kanaliki nerkowe, zapobiegnie tworzeniu się kamieni, zalkalizuje ciało, pomoże goić się ranom.

Zambroza – znamy ją doskonale z działania zarówno odżywczego, jak i silnie antyoksydacyjnego. Doda nam energii, wspomoże układ sercowo-naczyniowy, podniesie odporność, skutecznie rozprawi się z wolnymi rodnikami. A dzięki rokitnikowi pomoże usunąć z organizmu metale ciężkie! Dokładniej przyjrzymy się jej w jednym z kolejnych artykułów.

Nasze płynne produkty mają dodatkowy atut, który sprawia, że ich działanie jest jeszcze bardziej skuteczne. Wszystkie rozcieńczane są wodą filtrowaną! Jest to zapisane wyraźnie w gwarancji jakości. Osoby, które posiadają domowe stacje oczyszczania wody wiedzą o czym mowa. W tym przypadku chodzi o  wymianę na poziomie komórki substancji odżywczych i produktów komórkowej przemiany materii. Czysta, filtrowana woda sprawdza się tu doskonale! Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat filtrów – domowych stacji oczyszczania wody, skontaktuj się klikając Tutaj.

Dodam jeszcze, że produkty można ze sobą mieszać, można dodawać ulubione świeże zioła, np. miętę. Eksperymentujmy, aby znaleźć dla siebie najlepsze rozwiązania. Organizm będzie nam wdzięczny!

Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.