Metale ciężkie – jak się ich pozbyć?

Metale ciężkie – jak się ich pozbyć?  Wiele osób zastanawia się, czy to jest w ogóle możliwe.
Można powiedzieć, że metale ciężkie na dobre rozgościły się w naszym życiu. Cywilizacja nas przerosła, bo z jednej strony mamy coraz więcej udogodnień, nowoczesnych rozwiązań technicznych, a z drugiej strony toniemy w śmieciach, brudach, plastiku. Wokół nas jest coraz więcej metali ciężkich, a one z kolei stanowią często przyczynę wielu ciężkich chorób.

Metale ciężkie znajdziemy zarówno w jedzeniu, jak i w wodzie. Są one składnikiem pestycydów, spalin przemysłowych i samochodowych. Finalnie zawsze trafiają do gleby i zbiorników wodnych, a stamtąd już prostą drogą do naszych organizmów. W ciągu wielu lat gromadzimy w sobie metali ciężkich coraz więcej.

Choroby powodowane przez metale ciężkie, to między innymi parkinsonizm, niewydolność nerek, choroby nowotworowe, cukrzyca typu II, czy choroby układu nerwowego.

OŁÓW – znajduje się w wodzie kranowej, herbicydach, pestycydach, a nawet farbach do włosów. Ołowiane rury często doprowadzały wodę do naszych domów. Ołów do niedawna był także składnikiem benzyny. Wpływa on niszcząco szczególnie na układ nerwowy, kości, zęby, otępia umysł, może obciążać każdy narząd.

RTĘĆ – najłatwiej dostaje się do organizmu poprzez spożywanie zatrutych rtęcią ryb, albo przez plomby amalgamatowe. Im większe ryby, tym większe stężenie rtęci. Unikajmy więc tuńczyka, rekina, miecznika, ale też makreli.

ARSEN – źródłem zatrucia może być np. woda pitna, lub leki, niestety również ryż. Arsen jest dla nas bardzo niebezpieczny, gdyż zmienia funkcjonowanie około 200 enzymów. Metal ten może powodować choroby serca, choroby nowotworowe, cukrzycę, udar mózgu.

ALUMINIUM – dostarczamy z wodą, żywnością, lub podczas pracy w przemyśle. Wysoki poziom aluminium, to duże prawdopodobieństwo zachorowania na chorobę Alzheimera, przypuszcza się, że autyzm również.

KADM – znajdziemy w papierosach, farbach przemysłowych, bateriach, ale też w żywności wodzie. Metal ten zaliczany jest do działających silnie rakotwórczo. Może też uszkadzać nerki, węch, mięśnie.

MIEDŹ  – z kolei może powodować zaburzenia psychiczne, uszkadzać wątrobę i nerki. Źródłem zatrucia miedzią często były naczynia miedziane, których używano w kuchni.

Więc w takim razie jak możemy chronić się przed metalami ciężkimi? I

Niestety, nie sprawimy, aby zniknęły z pożywienia.

Z wody i owszem, pomocą służą nam tu domowe stacje oczyszczania wody. Dzięki specjalistycznym filtrom metale ciężkie są odrzucane do ścieków w procesie filtrowania.

Więcej o filtrach do wody przeczytasz Tutaj.

Dobra czysta woda to oczywiście podstawa! Ale warto też pamiętać o codziennym oczyszczaniu organizmu.

metale ciężkie – jak się ich pozbyć? w tym przypadku najskuteczniejsze produkty, to Loclo i Kelp.

Te dwa produkty świetnie i skutecznie wiążą metale ciężkie, aby potem wydalić je z organizmu. Są sprawdzone i niewiarygodnie skuteczne! Szczerze je polecam!

Więcej o Loclo przeczytasz Tutaj.

Jeżeli chcesz korzystać ze słonecznych produktów w cenach klubowych, zarejestruj się Tutaj 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.