Magnez

Magnez jest pierwiastkiem, który należy do grupy absolutnie niezbędnych mikroelementów dla naszego życia i zdrowia. Uczestniczy w kilkuset reakcjach enzymatycznych i wiele z tych reakcji bez magnezu po prostu nie może się zadziać.

Magnez pomaga utrzymać równowagę elektrolitową, ma też swoje zadania w procesie podziału komórek. Jest niezbędny zarówno w budowie kości i mięśni, gospodarce energetycznej, syntezie białka i pielęgnacji układów nerwowego i sercowo-naczyniowego.

Dzięki magnezowi zanikają skurcze mięśni i drgania powiek. Gdy mamy zbyt niski jego poziom, jesteśmy rozdrażnieni, zmęczeni i źle śpimy. Pierwiastek ten usprawnia pracę szarych komórek mózgowych. Bierze czynny udział w przemianie białek, tłuszczów i węglowodanów i dostarcza dzięki temu energię do komórek i tkanek organizmu. Także do komórek nerwowych, co działa na nas wyciszająco i uspokajająco.

Magnez działa dobroczynnie na układ sercowo-naczyniowy, przeciwdziała powstawaniu skrzepów i arytmii serca. Ma też duży wpływ na ciśnienie krwi, gdyż jego niedobór powoduje obkurczanie się naczyń krwionośnych, a to z kolei wzrost ciśnienia.

W połączeniu z witaminą D i wapniem, oczywiście w odpowiedniej proporcji, buduje układ kostny, co zapobiega osteoporozie. Poprawia też trawienie, reguluje pracę tarczycy, oraz zapobiega tworzeniu się kamieni w nerkach i chroni organizm przed metalami ciężkimi.

Pierwiastek ten łagodzi także bóle menstruacyjne, pomaga złagodzić objawy astmy, pomaga pozbyć się zapalenia oskrzeli.

Bardzo dużo magnezu tracimy w stresie, a ponieważ żyjemy w czasach, w których stres towarzyszy nam praktycznie każdego dnia, to tym bardziej powinniśmy pamiętać o uzupełnianiu tego pierwiastka.

Badacze stwierdzili, że magnez przyswaja się znakomicie w towarzystwie kwasu jabłkowego. Dlatego też polecam taki właśnie produkt do codziennego stosowania.

Jeżeli chcesz korzystać ze słonecznych produktów w niskich cenach klubowych, zarejestruj się Tutaj. Zapraszam.

Jeżeli chcesz sprawdzić stan organizmu na poziomie komórki zapraszam do skorzystania z wizyty w moim gabinecie. Więcej informacji znajdziesz Tutaj. Zapraszam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.