Liść oliwny a kleszcze

Liść oliwny i jego niezwykłe właściwości znali już starożytni Grecy i Rzymianie. z powodzeniem stosowali go do zbijania wysokiej gorączki. Przypuszczano wtedy, że swoje cudowne właściwości ta roślina posiada dzięki tzw. ‘gorzkiej substancji”.

Wyodrębniono ją wkrótce i nazwano oleuropeiną. Okazało się, że jest ona najsilniejszym składnikiem aktywnym w liściu oliwnym i ma ona ogromny wpływ na odporność i wytrzymałość tych długowiecznych drzew na bakterie i szkodniki i choroby nimi wywoływane.

Uczeni postanowili zbadać liście drzew oliwnych bardzo dokładnie. W swoich badaniach dowiedli, że oleuropeina na nasze organizmy działa bardzo wszechstronnie i dobroczynnie. Np. dla naszego układu krwionośnego łagodząc arytmię i zwiększając przepływ krwi w naczyniach wieńcowych. Obniża nadciśnienie, zbyt wysoki poziom cukru i kwasu moczowego.

Następnie z oleuropeiny wyodrębniono jej aktywny składnik – kwas eleonowy o bardzo silnych właściwościach przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych, przeciwgrzybiczych i przeciwpasożytniczych.

Dalsze badania naukowe wykazały, że ta cudowna roślina ma silne działanie w zwalczaniu organizmów patogennych. Oddziałuje na ich zewnętrzną błonę komórkową i rozpuszczając ją unieszkodliwia w ten sposób naszych nieproszonych gości.

Liść oliwny rozprawi się też skutecznie z infekcjami grzybiczymi. Ma bardzo silne działanie antybiotyczne i antyoksydacyjne. Poradzi sobie świetnie również z mikroorganizmami odpornymi na antybiotyki. Przy tym jest bardzo bezpieczny w stosowaniu i nie jest toksyczny nawet w dużych dawkach.

Z powodzeniem możemy stosować go profilaktycznie, dzięki naszej firmie zamknięty w kapsułce jest bardzo wygodny w stosowaniu.

Kleszcze będą nas omijały szerokim łukiem, gdyż substancje czynne zawarte w liściu oliwnym sprawią, że przestaniemy być dla kleszczy atrakcyjni.

Profilaktykę warto zacząć już teraz. Wiosną i latem jemy więcej świeżych owoców, warzyw i  jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na kontakt z patogenami. Codzienne stosowanie liścia oliwnego ochroni nas przed zadomowieniem się nieproszonych gości w naszym organizmie.

Jakie zastosowania liścia oliwnego możemy jeszcze wymienić?

Gronkowiec, paciorkowiec, candida, opryszczka, grzybica, grypa, przeziębienie, salmonella, infekcje uszu, alergie, problemy skórne, zapalenie wątroby typu B i C, schorzenia serca, reumatoidalne zapalenie stawów, borelioza, zapalenie płuc.

Ma on również doskonały wpływ na naszą urodę, spłyca zmarszczki, dzięki czemu nas odmładza, zalecany jest również dla cery trądzikowej i zmęczonej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.