Lecytyna – tylko na pamięć? Sprawdź!

Lecytyna jest absolutnie wyjątkową substancją obecną we wszystkich komórkach naszego ciała, ale szczególnie ważna jest dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i serca.

Określana jest mianem paliwa dla mózgu, bo przecież nasz mózg, to tak naprawdę lecytyna i to aż w 30%. Ma więc również ogromny wpływ na pamięć i koncentrację.

Lecytyna – działanie

Bierze ona także udział  w przemianie materii, wzmacnia osłabione włosy i paznokcie, poprawia pamięć, a dzięki niej świetnie rozpuszczają się witaminy właśnie w tłuszczach rozpuszczane.

Bo lecytyna to taka substancja, która zawiera świetne i bardzo niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, oraz kwasy fosforowe, więc jej działanie na nasz organizm jest tak niezwykłe i wszechstronne.

A na czym jeszcze polega jej wyjątkowe działanie na nasz organizm?

Na przykład na tym, że odnawia komórki wątroby i płuc, a także reguluje wytwarzanie żółci. Odtłuszcza wątrobę i w ogóle pomaga w odchudzaniu. Świetnie wpływa na gospodarkę lipidową, reguluje poziom cholesterolu, stabilizuje również poziom trójglicerydów we krwi. Tak naprawdę działa bardzo efektywnie w profilaktyce miażdżycy tętnic.  

Najbardziej znana jest jednak z tego, że odżywia mózg, poprawia koncentrację, oraz pamięć. Trzeba również pamiętać, że lecytyna buduje błony komórkowe komórek naszego ciała. Tworzy swoisty płaszcz fosfolipidowy. A jakość tego płaszcza jest kluczowa dla wszelkiego rodzaju reakcji biochemicznych, które bez przerwy w nas zachodzą.

Lecytyna w znacznej ilości występuje również w tkance nerwowej, a obwodowy układ nerwowy w 17% zbudowany jest właśnie z lecytyny! Jeżeli w organizmie występują jej braki, to niestety działa on w trybie awaryjnym. A to co prowadzi między innymi do pobudzenia nerwowego, zmęczenia, a nawet depresji.

A wraz z witaminami z grupy B bierze udział w wytwarzaniu energii. Z kolei z choliną uczestniczy w wytwarzaniu potrzebnych hormonów.

Dzięki obecności zdrowych kwasów tłuszczowych lecytyna świetnie podnosi odporność. Mają one działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, a także pomagają usuwać szkodliwych substancji z organizmu.

Nie jest również tajemnicą, że dzieci, których mamy w ciąży suplementowały się dobrą lecytyną przychodzą na świat zdrowsze. Nawet jeśli zdarzy się, że przyjdą na świat jako wcześniaki, to dzięki odpowiedniemu nasyceniu lecytyną ich małych organizmów, lepiej się rozwijają, lepiej też pracuję ich płuca.

Suplementacja

Tak więc lecytyna jest substancją, którą powinniśmy na stałe wprowadzić jako uzupełnienie swojej diety. Występuje naturalnie w wielu produktach spożywczych, takich jak żółtka jaja kurzego, wątróbka, orzechy. Niestety to jednak jest jej tam za mało w stosunku do potrzeb naszego organizmu.

Ale jak wiemy, lecytyna lecytynie nierówna. Warto zadbać o to, aby dostarczać sobie tej najlepszej, zdrowej, czystej, skutecznej i bezpiecznej.

Więc zapraszam Cię do kontaktu ze mną.
Gwarantuję Ci, że polecę Ci sprawdzoną, certyfikowaną i bez żadnych domieszek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.