Kolagen. Dlaczego to takie wyjątkowe białko? Sprawdź!

Kolagen to wyjątkowe białko, absolutnie dla nas niezbędne. Jego główną cechą jest elastyczność, jędrność, gęstość i napięcie skóry.
Także praca narządów wewnętrznych uzależniona jest od poziomu nasycenia ich tym białkiem. Także kości, stawy więzadła i chrząstki stawowe potrzebują odpowiedniej ilości kolagenu do swojej codziennej pracy. Jeśli ten warunek nie zostaje spełniony, to zaczynają się problemy zdrowotne.

Co kolagen dla nas robi?

Lśniące włosy, mocne paznokcie i zdrowe zęby, to oznaka między innymi odpowiedniej ilości tego białka w organizmie. Najlepiej, gdy poziom kolagenu stanowi 30% wszystkich białek naszego ciała. Wtedy nasz organizm pracuje bez większego wysiłku, a poziom nasycenia kolagenem widać gołym okiem. 

Wiemy dobrze, że młodość kojarzy nam się z pięknem, gładką i elastyczną skórą, niesamowitą sprawnością ciała i szybką regeneracją organizmu. Wtedy poziom nasycenia białkiem młodości jest bardzo wysoki i taki pozostaje do 26-go roku życia. Zdolność tworzenia się włókien kolagenowych obniża się z każdym rokiem. Zaczynają pojawiać się zmarszczki, włosy, skóra i paznokcie tracą swój blask, stawy stają się mniej sprawne, i w ogóle cały organizm zaczyna pracować coraz wolniej i mniej efektywnie. A jeśli do tego nie oczyszczamy się na bieżąco, to duże spustoszenie w kolagenie robią wolne rodniki, które tną nasze elastyczne włókna na drobne kawałki. Natychmiast widać to choćby po słabej jakości skórze, która staje się rzadka, obwisła, cienka i mało elastyczna. A u kobiet w okresie menopauzy w ciągu kilku lat poziom kolagenu spada o około 30%!

Kolagen + witamina C

Dlatego warto zastanowić się nad codziennym dostarczaniem sobie tego białka młodości z zewnątrz i najlepiej do wewnątrz organizmu. Nasz organizm sam będzie decydował o dystrybucji kolagenu i dostarczy go dokładnie tam, gdzie jest on najbardziej potrzebny. Pamiętajmy przy tym o witaminie C, gdyż tylko w obecności tej witaminy kolagen świetnie się wchłania. 

Aby organizm się zregenerował, potrzebna jest systematyczność i czas. Po około pół roku systematycznego dostarczania sobie tego białka, zobaczymy pierwsze efekty. 

Przy czym, w zależności od tego, w jakim stanie nasz organizm był na początku kuracji i jakie schorzenia  nam współ towarzyszyły, warto zastanowić się nad przyjmowaniem dodatkowo jeszcze innych produktów, bo wówczas regeneracja będzie dużo szybsza i szybciej będziemy cieszyli się dobrymi efektami. 

Warto więc skorzystać z doświadczenia osoby, która posiada tego rodzaju wiedzę. W związku z tym zapraszam Cię do kontaktu ze mną >>> TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.