Kelp – zdrowie z oceanu

Kelp – zdrowie z oceanu. Tak najczęściej w trzech słowach opisuję ten wspaniały produkt. Dlaczego? A dlatego, że dzięki niemu moja tarczyca odzyskała zdrowie, a ja energię do życia!

Kelp – zdrowie z oceanu jest rośliną pochodzącą z zimnych wód północnego Pacyfiku. Jego gałęzie płożą się pod wodą i wchłaniają składniki odżywcze ze środowiska i dzięki temu są dla nas ich cennym źródłem.

Dla mieszkańców Polinezji i Japonii stanowi bardzo istotny element diety, jest również świetnym źródłem aminokwasów.

A jakie skarby Natura ukryła w kelpie?

Ukryła i to całe mnóstwo!

W kelpie znajdziemy sporo wapnia, chromu, miedzi, żelaza, fosforu, magnezu. Jest w nim również potas, krzem, siarka, wanad, oraz cynk i selen. Kelp jest również źródłem świetnie przyswajanego jodu i aby zaspokoić jego dzienne zapotrzebowanie wystarczą cztery kapsułki naszego produktu. Dodajmy, że jod ukryty w naszym kelpie od wieków stosowany był przy wolu. Ale jod, to nie tylko tarczyca. Okazuje się, że jod także wpływa korzystnie na podniesienie odporności, a jego niedobór powoduje mononukleozę i powiększenie węzłów chłonnych. A pokarm bogaty w naturalny jod w odpowiednich ilościach przedłuża życie!

Kelp jest również skarbnicą witamin, między innymi takich jak A, C, D, E, oraz z grupy B.

Do tego warto dodać, że są one cudownie przyswajalne i wcale nie musimy się martwić, że dostarczymy ich za dużo, gdyż nasz organizm z ewentualnym ich nadmiarem doskonale sobie poradzi. Jeśli nasyci się do tego stopnia, że więcej ich nie przyjmie, to nadmiar składników odżywczych przejdzie przez nas tranzytem i zostanie wydalony na zewnątrz.

W medycynie wschodu kelp stosowano do leczenia schorzeń układu moczowo-płciowego, a w medycynie chińskiej w leczeniu schorzeń kości i nowotworów. W medycynie ludowej pomoże w astmie, zapaleniu oskrzeli, zaparciach, jest bardzo pomocny w odchudzaniu.

Kelp rozprawi się także z bakteriami, grzybami, skutecznie pomoże usunąć z organizmu metale ciężkie i pestycydy. Poprawi stan serca, zapobiegnie stwardnieniu tętnic i krzywicy, osteoporozie, próchnicy. Wzmocni włosy i paznokcie, usprawni gospodarkę hormonalną.

Ten cudowny produkt możemy zażywać połykając kapsułki, ale możemy go również dodać do soli. Wtedy wszyscy domownicy pozostaną pod jego dobroczynnym wpływem.

Dodatkową jego zaletą jest jego atrakcyjna cena! Jeżeli chcesz korzystać ze słonecznych produktów w cenach klubowych, zarejestruj się Tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.