Jak zachować młodość i zdrowie

Jak zachować młodość i zdrowie? To pytanie spędza sen z powiek wielu osobom!

Bo przecież żyjemy w czasach, które niestety nie sprzyjają ani zachowaniu młodości, ani zdrowia.

Dawno temu było zupełnie inaczej! Ludzie mieszkali głównie na wsi, mieli nieograniczony dostęp do świeżej i wartościowej żywności, świeżych owoców, świeżych warzyw, które są naturalnym źródłem antyoksydantów. Kiszonki, czyli pokarm przetworzony przez bakterie spożywano niemal codziennie. Dzięki temu flora bakteryjna tworzyła właściwy ekosystem, a co za tym idzie również gospodarka hormonalna i odporność działały bez zarzutu. Wszelkie uprawy, czy hodowla zwierząt również odbywały się w zgodzie z Naturą. To wszystko sprawiało, że wszelka żywność była najwyższej jakości. Również woda! Czysta woda doskonale spełniała swoją rolę, a z tych dobrodziejstw korzystali i ludzie i zwierzęta.

To wszystko miało sens, bo przecież dzięki enzymom z cholesterolu mamy witaminę D, a w nadnerczach hormony regulują poziom minerałów i hormonów płciowych. Enzymy rozkładają również martwe komórki, które potem są usuwane.

A dzisiaj? Dziś w jedzeniu nie ma bakterii, enzymów, antyoksydantów. Są za to hormony wzrostu, a one przecież są jedną z przyczyn nowotworów.

Bardzo powszechne, wręcz uważane za normalne są alergie. Tylko, że alergie, to chroniczny stan zapalny, taki pożar w organizmie, a stany zapalne skracają życie!

W takim razie, czy możemy coś zrobić, żeby zachować młodość i zdrowie?

Możemy! I im wcześniej i bardziej świadomie podejdziemy do tematu, tym dla nas lepiej!

Zacznijmy od nawodnienia organizmu. Najlepiej wodą filtrowaną, pozbawioną metali ciężkich, substancji toksycznych i trucizn. Świetnie sprawdzają się tu domowe stacje oczyszczania wody. Na wymianę wody w organizmie potrzeba około czterech tygodni. Już wtedy poczujemy ulgę. O filtrach do wody przeczytasz tutaj. Wody potrzebujemy codziennie przynajmniej 30 ml na kg wagi ciała.

Następnie zajmujemy się oczyszczaniem organizmu i to codziennie! Świetnie sprawdzi się tu chlorofil, który dodatkowo odżywi komórki, odkwasi organizm i zabezpieczy nas przed smogiem. Z kolei Loclo zajmie się oczyszczaniem jelit z wszelkich złogów i kamieni kałowych. Dokarmi również nasze bakterie.

Jednocześnie warto wprowadzić produkty, które uzupełnią braki substancji odżywczych w pożywieniu i odżywią nasze komórki.  Tutaj naprawdę mamy w czym wybierać! Od lucerny, kelpu, po witaminy i minerały superkompleks,  koktajl białkowy Smart Meal,  Zambrozę i wiele innych!

Warto wprowadzić też nienasycone kwasy tłuszczowe Omega3 i lecytynę. Nie dosyć, że wypielęgnują nas od wewnątrz, to wygładzą skórę, wyrównają koloryt i jeszcze wygładzą zmarszczki i zgaszą stany zapalne!

Należy też zadbać o właściwą antyoksydację, aby na bieżąco rozprawiać się z wolnymi rodnikami. Wolne rodniki wzmagają stres, powstają również podczas wysiłku fizycznego, bo to efekt uboczny powstawania energii, również tej w komórkach. Pomogą tu np. takie produkty, jak Zambroza, grapina i przeciw utleniacze, witamina C forma long. A nasza witaminka C plus dobre nawodnienie i żelatyna z kapsułek pozwoli organizmowi wyprodukować kolagen i to najlepszy, dokładnie taki, jakiego potrzebujemy. Można powiedzieć, że zupełnie przy okazji i w dodatku za darmo!

O energię świetnie zadba Koenzym Q10, który dodatkowo wzbogacony jest o magnez, selen, cynk, miedź i głóg. Z kolei PCP, czyli pieprz Cayenne z czosnkiem i pietruszką zapewni mikro cyrkulację i oczyści naczynie krwionośne.

No i oczywiście codziennie się ruszamy! Spacery, marsze, trening aerobowy, jazda na rowerze itp. Ruch to zdrowie i ruch jest częścią naszego życia! Tak zostaliśmy stworzeni!

Czy warto tyle robić dla siebie? I to codziennie? Ja uważam, że warto i robię to! Codziennie! A Ty? Na to pytanie odpowiedz sobie sam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.