Jak świętować w święta?

Grudzień już na dobre rozgościł się w naszym życiu i zadbał o to, aby świąteczny nastrój był obecny w każdym sercu! Ten zimowy i ostatni miesiąc roku rządzi się swoimi prawami! W końcu mamy Święta, oraz żegnamy stary rok i witamy nowy! 

Święta – szczególny czas

Każda z nas inaczej reaguje na ten czas. Jedne babeczki szaleją z porządkami, zakupami, pichceniem, starają się, aby wszystko grało i zostało dopięte na ostatni guzik! I gdy nadchodzą Święta, są tak zmęczone, że jedyna rzecz jakiej pragną, to święty spokój! Ale jak tu mieć święty spokój, gdy wypada iść w gości i przyjmować gości u siebie? Często mamy wiele obowiązków towarzyskich i dosłownie przesiadamy się zza jednego stołu za drugi.

Inne osoby wyjeżdżają na święta i wracają dopiero po Nowym Roku! Twierdzą, że potrzebują odpoczynku i muszą porządnie naładować akumulatory.

A jeszcze inne osoby wykorzystują ten czas totalnie dla siebie! Wypoczywają, spacerują, czytają, podsumowują mijający rok i planują Nowy, oddają się też błogiemu lenistwu i nic nie robieniu. 

Przepis na szczęśliwe Święta?

Więc jak myślisz? Czy istnieje jeden przepis na szczęśliwe i radosne Święta? Wiemy, że nie! Bo to, co dla jednych jest szczytem marzeń, radością i pragnieniem, dla innych dokładnie odwrotnie. Jest przyczyną złości, frustracji i poczucia krzywdy. 

Ale możemy zastosować zupełnie inne kryteria odnośnie świętowania.Każda z nas, jeśli tylko się postara może sprawić, że podaruje chociaż kilka chwil sobie! I tylko sobie! Bez względu na to, co pomyślą inni! 

Dbajmy o siebie!

Zadbaj o siebie! Tak, jak lubisz! Daj żyć innym i daj żyć sobie! Bo jeśli każda z nas zadba o swoje szczęście, to tak, jakby zadbała również o szczęście swoich bliskich. Zatrzymaj się na chwilę, wsłuchać w siebie, bo tylko wtedy poczujesz co Ci w duszy gra. 

A ja życzę Ci na te Święta wiele radości, normalności, zadbania o siebie. Niech to będzie cudowny czas dla Ciebie i Twoich Bliskich! 

I z całego serca dziękuję Ci, że jesteś <3 że czytasz to, co dla Ciebie przygotowuję. A robię to dla Ciebie! Żebyś wzrastała, umiała zadbać o siebie, o swoje zdrowie, o swoje finanse. To dobra droga. Dziękuję, że mogę Ci w niej towarzyszyć <3

Jaki jest Twój sposób na szczęśliwe Święta? Napisz w komentarzu lub wyślij mi wiadomość💖.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.