EPA i DHA

EPA i DHA to dwa najważniejsze kwasy tłuszczowe, z rodziny kwasów Omega3. Ich rola dla naszego organizmu jest nie do przecenienia. EPA i DHA pozyskiwane są z ryb i jak dowodzą badania naukowe, właśnie te odzwierzęce są prawie dziesięciokrotnie bardziej skuteczne, niż te pozyskiwane z roślin.

Warto w ogóle przyjrzeć się swojej diecie pod kątem tłuszczów, jakie spożywamy każdego dnia. Niestety, większość produktów naszpikowana jest najbardziej szkodliwym dla nas rodzajem tłuszczu. A przecież od tego, jaki rodzaj tłuszczu zbuduje płaszcz lipidowy naszych komórek zależy ich funkcjonowanie, co bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie.

Bardzo ważna jest jakość Omega3. Na rynku można spotkać bardzo wiele jej rodzajów. Ale zanim zaczniemy wprowadzać jakiś produkt do naszego organizmu, sprawdźmy jego pochodzenie i certyfikaty potwierdzające wysoką jakość. Dlatego ja zawsze i z czystym sercem polecam produkty Nature’s Sunshine. Nasza Omega3 zawiera tylko i wyłącznie te dwa, najważniejsze dla nas kwasy tłuszczowe, EPA i DHA. I to w doskonałej, właściwej dla nas proporcji. Pozyskiwana jest z polędwic rybich, a nasze kapsułki można ssać, bo ich zawartość jest bardzo smaczna. Wiele mam podaje ten produkt małym dzieciom, zamiast żelków. Te mamy doskonale wiedzą, co robią.

Organizm odpowiednio nasycony EPA i DHA świetnie funkcjonuje. I nie musimy się martwić o to, aby zachować odpowiednie proporcje między kwasami Omega3, 6 i 9. Bo w razie potrzeby, organizm sobie doskonale poradzi i z Omega3 bez problemu powstanie 6 i 9. Natomiast w drugą stronę takie reakcje nie zachodzą.

A na czym polega dobroczynne działanie EPA i DHA na nasz organizm? Działają dobroczynnie absolutnie kompleksowo.

Wygaszą wszelkiego rodzaju stany zapalne, uchronią przed rakiem, poprawią wzrok, gdyż są składnikiem siatkówki oka. Wspomagają pracę mózgu, serca, zapobiegają powstawaniu zakrzepów i zatorów. Wzmacniają kości, ułatwiając wchłanianie wapnia, łagodząc bóle reumatyczne. Podnoszą odporność i koncentrację.

Dlatego powinny stanowić stały element naszej diety. Są dla każdego! Niezbędne dla kobiet w ciąży, matek karmiących i każdego człowieka, od niemowlaka, aż do późnej starości.

Więcej o Omega3 przeczytasz Tutaj.

Jeżeli chcesz korzystać ze słonecznych produktów w niskich, klubowych cenach VIP, zarejestruj się Tutaj!

I pamiętaj!
Ludzie zdrowi mają wiele marzeń! Ludzie chorzy, tylko jedno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.