Energia – jak odzyskać po zimie?

Energia. Trudno wyobrazić sobie bez niej życie. Jednak poziom naszej energii cechuje zmienność i trudno oczekiwać, aby był stale wysoki, bo trudno byłoby mieć bez przerwy power, tak non stop, dzień za dniem. A taki stan to z pewnością szybka droga do wypalenia. 

Co z tą energią?

Całkiem w porządku jest, gdy poziom naszej energii jest zmienny i najczęściej związany jest z emocjami, które przeżywamy. Zdarza się, że na skutek różnych przeżyć czujemy się bez energii, brakuje nam siły, nie mamy na nic ochoty. I taki stan jest również w porządku. Bo przecież emocje, różnego rodzaju emocje są częścią naszego życia, a zjazdy energetyczne, o ile nie trwają zbyt długo służą nam do tego, abyśmy coś przeżyli, zmierzyli się z tym i mieli swój czas na pozbieranie się. Takie sytuacje wpisane są w nasze życie.

Jednak w mojej pracy coraz częściej spotykam osoby, które skarżą się na chroniczne zmęczenie, brak sił, brak chęci do działania. Jednocześnie wygląda na to, że  w ich życiu nic nadzwyczajnego się nie dzieje i w zasadzie nie wiedzą, skąd się u nich wziął taki stan. 

Najczęściej takie osoby serwują sobie kawę za kawą, czasami zjedzą jakiś batonik, czy kawałek czekolady, bo liczą na to, że tym sposobem dostarczą sobie porcję energii, aby mogły zaliczyć dzień i odhaczyć zaplanowane zadania.

I tu chcę Cię zapytać, czy Ty też tak masz? Zastanawiasz się, gdzie ta energia? Czy stosujesz w ciągu dnie różnego rodzaju sztuczki, aby dodać sobie energii i zaliczyć dzień?

Energia – przyczyny jej braku

Chcę Ci powiedzieć, że problem braku energii dotyka coraz większej ilości osób. A przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele! Wymienię tutaj kilka z nich. 

  1. Stres zajmuje w tym rankingu główne miejsce. Tak! To prawda! Żyjemy w stresie! W ciągłym stresie i z czasem już sami nie wiemy, jak wyjść z tego błędnego koła. 
  2. Zaburzenia snu, to kolejny element tej układanki i stres ma na ten obszar ogromny wpływ. Ale nie tylko! Bo czasami zaburzenia snu fundujemy sobie sami. Ten temat jednak omówimy sobie przy innej okazji.
  3. Brak higieny życia! Mam tu na myśli takie sprawy, jak świadome nawadnianie organizmu, codzienne oczyszczanie go, odżywianie komórek i również codzienną antyoksydację. 

Bo okazuje się, że gdy zrozumiemy pewne kwestie i pewne zależności, to jesteśmy w stanie w dużej mierze pomóc sobie sami, wprowadzając do swojej codzienności pewne kroki, dzięki którym nasz organizm wejdzie na zupełnie inny poziom funkcjonowania, a my odczujemy to natychmiast w przypływie energii, dobrego samopoczucia, zwiększonej odporności. I jeśli mnie już znasz, to z pewnością domyślasz się, że proponuję tu w pełni naturalne rozwiązania, także w oparciu o wysokiej klasy nutraceutyki i żywność funkcjonalną! Ale też pracujemy nad zmianą nawyków, bo jak wiesz, to nawyki rządzą naszym życiem i ważne jest, abyśmy pochylili się nad nimi, aby przekonać się, które nam służą, a które nie. 

W moim życiu zawodowym pomogłam już wielu klientom. Cieszę się razem z nimi, gdy na nowo cieszą się życiem, zdrowiem, tryskają energią i zarażają nią innych.
Dlatego zapraszam Cię do kontaktu ze mną. Korzystaj z mojej wiedzy i doświadczenia. Możesz do mnie napisać, lub umówić się na konsultację online. A gdy podejmiesz decyzję, będę przy Tobie, aby wspierać Cię w Twojej drodze do dobrego życia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.