Czym są niedobory na poziomie komórkowym?

Komórki naszego ciała, to takie malutkie elementy, które tworzą tkanki, narządy i w konsekwencji nas samych. Niestety również w nich możemy odczuwać niedobory.

I można powiedzieć, że to właśnie na poziomie komórkowym zachodzą wszystkie ważne dla naszego zdrowia i życia procesy. 

Warto wiedzieć, że zachodzą one w środowisku wodnym, bo przecież nasze ciała, aż w ponad 70% stanowi woda. Do tego jakość wody w naszym ciele ma ogromne znaczenie. 

Przeczytaj więcej na ten temat tutaj – Woda na zdrowie. Zapraszam!

Dlaczego odczuwamy niedobory? 

Inną, równie ważną sprawą jest dostarczanie naszym komórkom wielu wartości odżywczych. Jakich? To przede wszystkim witaminy, minerały, dobre tłuszcze, białko, antyoksydanty, garbniki, koenzymy i wiele innych. I jeśli nasz organizm otrzymuje pod dostatkiem wszystko to, czego potrzebuje, to świetnie sobie radzi, pracuje sprawnie. A nowe komórki, które powstają w miejsce starych są takie jak trzeba. My cieszymy się dobrym zdrowiem, świetnym samopoczuciem, jesteśmy odporni, mamy piękną cerę, włosy, paznokcie. 

Jednak w obecnych czasach, aby zapewnić sobie taki stan organizmu i właściwe odżywienie naszych komórek, zmuszeni jesteśmy dostarczać wartości odżywcze z zewnątrz.  I chociaż nie lubię słowa “musimy”, w tej sytuacji ma ono swoje zastosowanie.

Dlaczego tak się dzieje?

Warto wiedzieć, że już w latach 60-tych ubiegłego wieku wybitny polski uczony, znawca fitoterapii i długoletni badacz wpływu roślin leczniczych, w tym zwłaszcza ziół, na zdrowie człowieka, doc. dr hab. Aleksander Ożarowski zwracał uwagę na coraz słabszą jakość żywności i w związku z tym potrzebę uzupełniania z zewnątrz wartości odżywczych, których w pożywieniu mamy coraz mniej.

A czy pamiętacie żywność z tamtych czasów? Być może nie było Was jeszcz na świecie! Jednak porównując żywność z drugiej połowy ubiegłego wieku do tej, którą mamy dostępną obecnie, to tak, jakby porównać do siebie dwa światy! Niestety z korzyścią dla tego, który już minął.

W takim razie skąd nasze komórki mają czerpać pożywienie, skoro w pokarmach, które spożywamy wartości odżywczych jest jak na lekarstwo? 

Nasze mądre organizmy radzą sobie jak mogą, podkradają wartości odżywcze z różnych miejsc, np. z włosów, skóry, paznokci, stawów, itd. robiąc wszystko, aby utrzymać nas przy życiu. Ale radzą sobie tylko do czasu! 

Pamiętajmy, że to właśnie z niedoborów wartości odżywczych zaczynamy chorować! I zawsze, ale to zawsze, w pierwszej kolejności należy uzupełniać te niedobory do momentu, aż nasz organizm się nasyci wszystkim tym, czego potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. A gdy osiągniemy ten poziom, to od tego momentu wystarczy nam zdrowa profilaktyka, która jest najtańszą formą dbania o siebie.

Co możemy zrobić?

W moim gabinecie naturopatii wykonując szczegółowe analizy organizmów moich klientów na poziomie komórkowym widzę dokładnie różnego rodzaju niedobory wartości odżywczych. I dotyczy to wszystkich, niezależnie od wieku! 

Czy możemy oczekiwać, że organizm z wieloma niedoborami będzie sprawnie pracował?

To tak, jakby oczekiwać od samochodu sprawnej pracy, jeśli zamiast benzyny zatankujemy mu wodę! 

To bardzo proste i bardzo obrazowe porównanie wielu moim klientom dało do myślenia. 

Dlatego nie czekaj! Przejmij odpowiedzialność za swoje życie i zdrowie w takim zakresie, w jakim jest to możliwe!

I pamiętaj, że jestem tu dla Ciebie! Chętnie pomogę Ci w Twojej drodze, w zdrowej profilaktyce, podpowiadając dobre, sprawdzone rozwiązania, oczywiście w zgodzie z Naturą. Skontaktuj się ze mną tutaj. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.