Czy warto wypoczywać?

Czy warto wypoczywać? I czy w ogóle wypoczynek jest nam potrzebny? A jeśli tak, to jaka jego forma jest najlepsza? No i czy istnieje jakaś recepta lub sposób na najbardziej skuteczne ładowanie swoich akumulatorów?

Okres wakacji wyjątkowo kojarzy  się z wypoczynkiem. Większość ludzi właśnie na ten czas planuje wyjazdy, lub wprowadza troszkę wolniejszy rytm w swoje życie. Mówi się, że potrzebujemy zwolnić tempo, wypocząć, poleniuchować, oderwać się od codzienności.

A jak najlepiej wypoczywać? Najlepiej oczywiście w zgodzie ze swoimi potrzebami. Są osoby, które marzą o słońcu, plaży i leniuchowaniu bez końca. Takie nic nierobienie sprawia, że wypoczywają na 100%. W ten sposób zapominają o codzienności i czują, że ładują swoje akumulatory energią na cały rok.

Inni potrzebują ruchu. Twierdzą, że tylko ruch zapewni im zdrowie, bo ruch jest dobry i dla ciała i dla ducha. Czują, że dzięki temu podnoszą swoją sprawność fizyczną, wzmacniają mięśnie, redukują stres i nasycają organizm endorfinami. Dzięki temu mają świetne samopoczucie, pozytywne myśli i w ogóle więcej energii do działania.

Jeszcze inni potrzebują się przemieszczać. Dużo zwiedzają, poznają ciekawe miejsca i ich historię, upamiętniają wszystko robiąc setki zdjęć. A gdy czują się zmęczeni, chętnie wracają do tych chwil oglądając zdjęcia, bo to pomaga im się szybko zregenerować.

Są też osoby, które najlepiej wypoczywają w górach. Uwielbiają piesze wędrówki, a podziwianie górskich widoków wprowadza harmonię i spokój do ich życia. Te osoby potrzebują się zdrowo zmęczyć. Dokładnie wiedzą, kiedy organizm przestraja się na inne warunki swojej pracy. Czują wtedy, że każda komórka ich ciała pulsuje zdrowiem i jest świetnie dotleniona. Taki wypoczynek dostarcza im całą masę energii.

Inni uwielbiają wiejskie życie. Chcą być jak najbliżej Natury i twierdzą, że są jej częścią. Lubią proste życie, proste jedzenie. Najważniejszy jest dla nich codzienny kontakt z przyrodą. Takie osoby najchętniej wybiorą na miejsce swojego wypoczynku gospodarstwa agroturystyczne, będzie to dla nich strzał w dziesiątkę.

Wiele osób lubi wypoczynek łączący aktywność z leniuchowaniem. Lubią obie jego formy i trudno byłoby im się zdecydować na tylko jedną z nich.

Tak więc nie ma jednej recepty na najlepszy i najbardziej udany wypoczynek. Najważniejsze jest to, aby wiedzieć na pewno, co się lubi, a co nie.

Bo przecież nie wszyscy z nas wyjeżdżają na wakacje. Z różnych względów. Ale nawet wtedy, gdy nigdzie nie wyjeżdżamy, warto zadbać chociaż o taki mini wypoczynek. Nasz organizm potrzebuje regeneracji, zmiany, innego trybu pracy, luzu, beztroski, nic nierobienia. Aby mu tego dostarczyć, wcale nie musimy wyjeżdżać na drugi koniec świata! Ważne, abyśmy pamiętali, że należy mu się chwila oddechu. Bo wypoczynek jest wpisany w nasze życie.

Więc czy warto wypoczywać? Zdecydowanie tak! A sam wypoczynek może przybierać najróżniejsze formy! I one wszystkie są jak najbardziej właściwe!

A czy mój organizm ma wakacje od produktów Nature’s Sunshine?

Nie! Nie robię mu tego! Zależy mi na życiu w zdrowiu, dokładnie poznałam siłę codziennej profilaktyki, więc nawet w wakacje dostarczam mu kilku podstawowych produktów.

O moim niezbędniku wakacyjnym przeczytasz Tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.