Chlorofil – eliksir życia

Chlorofil – z powodzeniem i bez cienia przesady można go nazwać eliksirem życia.

To właśnie on nadaje roślinom soczysty, zielony kolor, odpowiada za prawidłowy przebieg procesu fotosyntezy zapewniając roślinom możliwość czerpania składników odżywczych i oddychania.

Swoją budową cząsteczkową przypomina cząsteczkę hemoglobiny i dlatego jest nazywany krwią roślin.

Czym jest chlorofil dla naszego organizmu?

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednym zdaniem. Można natomiast powiedzieć, że jego działanie jest wszechstronne, bo oczyszczające, przeciwzapalne , odżywcze i regenerujące organizm.

Szklanka ciepłej wody z chlorofilem jest dla naszego organizmu jak kąpiel w promieniach słonecznych z dużą dawką tlenu. Takie słoneczne SPA, gdyż chlorofil światło słoneczne magazynuje i świetnie nas dotlenia.

Gdy nasz organizm zażywa kąpieli słonecznych, chlorofil dodatkowo zajmuje się oczyszczaniem. Oczyszcza krew, limfę i płyny wewnątrzkomórkowe. Usuwa toksyny, metale ciężkie i wolne rodniki chroniąc nas przed stresem oksydacyjnym. Świetnie chroni nas przed smogiem, pilnuje, aby związać smogowe zanieczyszczenia i wydalić je na zewnątrz. Usuwa pozostałości po lekach, pomaga oczyścić wątrobę, dezaktywuje substancje rakotwórcze, niszczy bakterie w ranach.

Chlorofil pełni też rolę strażaka, który gasi wszelkie stany zapalne. Jest pomocny w bólach gardła, zapaleniach dziąseł, zapaleniach i owrzodzeniach błony śluzowej żołądka i jelit. Katarze, zatokach, żylakach, hemoroidach, stanach zapalnych skóry, trzustki, artretyzmie. Pomaga w trawieniu, zmniejsza ryzyko zaparć i gazów w jelitach, naprawia zniszczone tkanki. Tam, gdzie jest chlorofil nie rozwinie się choroba bakteryjna. Hamuje on również rozwój guzów, zapobiega niepożądanym zmianom  w DNA, wyrównuje poziom cukru we krwi.

Chlorofil świetnie nas odżywia i regeneruje organizm! Wspomaga w pracy tarczycę, trzustkę, poprawia laktację, Łagodzi objawy astmy, zwiększa odporność organizmu, wspomaga rozwój korzystnej flory bakteryjnej jelit, naprawia zniszczone tkanki, usuwa patogeny.

Przywraca równowagę kwasowo-zasadową chroniąc tym samym przed różnymi, nawet ciężkimi chorobami.

Chlorofil pełni też rolę dezodorantu dla naszego ciała, odkaża organizm od środka usuwając nieprzyjemny zapach. Także nieświeży oddech.

Bezpieczny w stosowaniu od drugiego tygodnia życia, dla każdego. Warto, aby na zawsze zagościł w naszej lodówce, by właśnie od niego rozpoczynać każdy dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.