Bioflawonoidy

Bioflawonoidy to naturalnie występujące w roślinach substancje, które nadają im  zabarwienie i chronią przed szkodliwym działaniem środowiska.

Do tej pory wykryto ich  kilka tysięcy.

Mają one bardzo korzystne działanie dla ludzkiego organizmu. Odgrywają znaczącą rolę w zapobieganiu chorobom i leczeniu ich.

Świetnie działają zarówno w infekcjach, jak i w chorobach cywilizacyjnych, takich jak np. miażdżyca, choroby serca, nowotwory.

Dotychczas najlepiej poznano właściwości antyoksydacyjne (p-utleniające) bioflawonoidów. I to właśnie dzięki nim nasze komórki  chronione są przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które powstają wewnątrz organizmu w procesie utleniania.

Bioflawonoidy spełniają również inną funkcję. A mianowicie wspierają w działaniu inne cenne dla zdrowia substancje o właściwościach antyoksydacyjnych, np. witaminę C.

To właśnie dlatego nasza witamina C jest wzbogacona bioflawonoidami. Przez to jest bardziej skuteczna w działaniu.

Bioflawonoidy obecne są również np. w oliwie z oliwek, cytrusach, czerwonym winie. To dlatego właśnie dieta śródziemnomorska uważana jest za najzdrowszą z diet.

Wolne rodniki powstają w naturalny sposób w trakcie procesów biochemicznych zachodzących w organizmie, ale ich nadmiar jest dla nas szkodliwy. Mogą one uszkodzić błony komórkowe, materiał genetyczny i mają bardzo duży wpływ na procesy starzenia się organizmu. Dlatego codzienna antyoksydacja jest tak kluczowa w utrzymaniu zdrowia i młodości.

Wykazano, że związki te mają właściwości przeciwzapalne, przeciwalergiczne, ale też przeciwnowotworowe. Chronią one również ściany naczyń krwionośnych przed miażdżycą, wspierają również wątrobę w usuwaniu związków toksycznych.

W naszych produktach znajdziemy je z powodzeniem i to w wielu! Bogata jest w nie: Zambroza, Solstic, Witamina C, Grapina i p-utleniacze, Czerwona koniczyna, Liść oliwny, Sok aloesowy, Ury

Tak więc każdy, bez wyjątku ma możliwość w bezpieczny sposób wprowadzić je do swojej codziennej diety, bo przecież antyoksydacja jest jednym z kilku składników Zdrowego stylu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.