Arsen. Realne zagrożenie. Jak się przed nim bronić?

Chodź arsen to szkodliwy dla nas metal ciężki, to jednak coraz częściej jest obecny w naszym otoczeniu.
A jeśli arsen znajduje się wokół nas, to siłą rzeczy narażeni jesteśmy na jego działanie. Bo kumuluje się w naszych organizmach, a my bardzo często nie jesteśmy tego świadomi. Nie podejmujemy na bieżąco działań, dzięki którym możemy krok po kroku oczyszczać nasze organizmy z tego szkodliwego metalu.

Jak arsen trafia do naszego organizmu?

Arsen może trafić do naszego organizmu na wiele sposobów. Możemy go sobie dostarczyć wraz z jedzeniem. Ryż, owoce morza i ryby zawierają go sporo. Także owoce, czy warzywa, które rosną blisko dróg o dużym nasileniu ruchu. Dlatego warto, jeśli to tylko możliwe myć dokładnie, opłukać i namoczyć w czystej wodzie produkty, które przeznaczamy do spożycia.

Powietrze, którym oddychamy jest niestety coraz bardziej zanieczyszczone i wiemy dobrze, że im większa aglomeracja, tym tych zanieczyszczeń w powietrzu jest więcej. Niestety znajdziemy w nim również arsen! I chociaż jego gromadzenie się w organizmie nie daje na początku żadnych objawów, to jednak kumuluje się on w nas i jeśli sami nie zadbamy o codzienną detoksykację, to po jakimś czasie może być go w nas na tyle dużo, że zaczną pojawiać się pewne sygnały świadczące o jego obecności.

Arsen znajdziemy równie często w wodzie do picia. Na jego obecność w wodzie pitnej zezwala niestety ustawa o wodzie. Nie tylko kranowej. Arsen ma prawo występować również w wodach mineralnych. Ustawa o wodzie daje mu zielone światło.

Jak się bronić przed jego wpływem?  

W takim razie, czy istnieją sposoby na to, aby ten szkodliwy, silnie rakotwórczy metal wypłukać z organizmu ? Czy możemy w jakiś sposób wpłynąć na to, aby ograniczyć jego działanie?

Tak! Możemy! Każdemu klientowi polecam domowe stacje oczyszczania wody! I nie ma tu znaczenia, skąd pochodzi woda, która płynie z Twojego kranu. Zajrzyj na moją stronę z rekomendacjami i przeczytaj co na ten temat mają do powiedzenia moi klienci. A więcej o filtrach do wody przeczytasz tutaj

Dobrym rozwiązaniem jest też moczenie i płukanie produktów, które będziemy jeść. Oczywiście najlepiej sprawdzi się tutaj filtrowana woda jeśli taką posiadasz.

Warto też wprowadzić do codziennej diety sprawdzone nutraceutyki. Niektóre z nich świetnie i skutecznie wiążą metale ciężkie, aby następnie wydalić je z organizmu. 

I od razu Ci powiem: tak, mamy w naszej ofercie takie „perełki” są bardzo skuteczne. Potwierdza to analiza składu ciała na poziomie komórki, którą wykonuję w moim gabinecie. 

To może wymieńmy jeszcze choroby, których możesz uniknąć dbając na co dzień o czystość organizmu od środka. Są to np. nowotwory, anemię, zmiany zwyrodnieniowe narządów wewnętrznych, w tym choroby wątroby i nerek. A także choroby układu nerwowego, krążenia, immunologicznego, oddechowego i hormonalnego.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się ze mną >>>TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.